Nový Porg gymnázium Praha 8

Absolvent pražského gymnázia PORG Libeň je připraven ke studiu na předních českých i zahraničních univerzitách. Je sebevědomým mladým člověkem vybaveným pro výzvy profesního, občanského a osobního života.Projekty a mimoškolní aktivityVšichni společně vyjíždíme na týdenní projektovou podzimní školu v přírodě, kde se studenti poznají napříč všemi ročníky. Začátkem školního roku vyjíždějí septimáni s primány na seznamovací kurz. V létě pořádáme sportovní a poznávací akce. Organizujeme i projektové dny, přednášky, tematické exkurze či třídní výlety.Studium v zahraničí a zahraniční pobytyPro mladší studenty připravujeme zahraniční výměny, aby mohli rozvinout své jazykové schopnosti a poznat kulturu, jejíž jazyk se učí. Starší studenti, především v průběhu sexty, odjíždějí na několikatýdenní či několikaměsíční studijní pobyty na naše partnerské školy ve Spojených státech, Velké Británii, Francii či Německu.  Školní preventivní programV naší škole panuje přátelská atmosféra malé školy. Během školního roku organizujeme množství akcí, kde se společně setkáváme. Pokládáme je za hlavní výchovný nástroj a přirozenou prevenci rizikového chování. Každá třída absolvuje v průběhu studia cyklus přednášek a aktivit. Ty jsou upravené na míru, připravuje je školní psycholožka spolu s výchovnou poradkyní. MaturityNaši studenti dosahují jedny z nejlepších výsledků u státních maturit. U školní části zkoušky probíhají obhajoby maturitních prací, na nichž studenti dlouhodobě pracují. Jako maturitní variantu uznáváme též jazykové certifikáty či AP zkoušky.  Poradenství pro vysoké školyNaši absolventi nemají problém dostat se na vysoké školy, které si vyberou. Využít mohou speciální poradenský program, který jim pomůže nejen s výběrem tuzemské či zahraniční školy, ale připraví je i na úskalí přijímacího řízení.