preview

Nový Porg gymnázium Praha 8

Video

Absolvent pražského gymnázia PORG Libeň je připraven ke studiu na předních českých i zahraničních univerzitách. Je sebevědomým mladým člověkem vybaveným pro výzvy profesního, občanského a osobního života.

Projekty a mimoškolní aktivity

Všichni společně vyjíždíme na týdenní projektovou podzimní školu v přírodě, kde se studenti poznají napříč všemi ročníky. Začátkem školního roku vyjíždějí septimáni s primány na seznamovací kurz. V létě pořádáme sportovní a poznávací akce. Organizujeme i projektové dny, přednášky, tematické exkurze či třídní výlety.

Studium v zahraničí a zahraniční pobyty

Pro mladší studenty připravujeme zahraniční výměny, aby mohli rozvinout své jazykové schopnosti a poznat kulturu, jejíž jazyk se učí. Starší studenti, především v průběhu sexty, odjíždějí na několikatýdenní či několikaměsíční studijní pobyty na naše partnerské školy ve Spojených státech, Velké Británii, Francii či Německu.

 

 

Školní preventivní program

V naší škole panuje přátelská atmosféra malé školy. Během školního roku organizujeme množství akcí, kde se společně setkáváme. Pokládáme je za hlavní výchovný nástroj a přirozenou prevenci rizikového chování. Každá třída absolvuje v průběhu studia cyklus přednášek a aktivit. Ty jsou upravené na míru, připravuje je školní psycholožka spolu s výchovnou poradkyní. 

Maturity

Naši studenti dosahují jedny z nejlepších výsledků u státních maturit. U školní části zkoušky probíhají obhajoby maturitních prací, na nichž studenti dlouhodobě pracují. Jako maturitní variantu uznáváme též jazykové certifikáty či AP zkoušky. 

PORG-gymnázium Ostrava: jazyky

 

Poradenství pro vysoké školy

Naši absolventi nemají problém dostat se na vysoké školy, které si vyberou. Využít mohou speciální poradenský program, který jim pomůže nejen s výběrem tuzemské či zahraniční školy, ale připraví je i na úskalí přijímacího řízení. 

Kde studovat po střední škole?

Stačí se podívat jedním klikem do brožury Absolvent.cz

brochure

Nebo se podívejte na sociální stránky školy

WWW: https://www.porg.cz/porg-liben/
Facebook: https://www.facebook.com/porgliben/
Instagram: https://www.instagram.com/novy_porg/
Instagram: https://cz.linkedin.com/school/porg/
Youtube: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=35ZvDV0YMS0
Zaměření školy: Gymnázium
Typ školy: Veřejná
Bezbariérový přístup: Ne

Studijní programy/obory: (název, forma studia, titul)

Gymnázium

Diskuze