Svobodná chebská škola, Základní škola a gymnázium Cheb

• Jánské náměstí 15, 35002 Cheb
  • Tel.: 354 430 301

Škola byla založena na popud rodičů a skupiny pedagogů v r. 1991. Ti vytvořili sdružení a to se stalo zřizovatelem školy. Název školy vznikl jako analogie názvu Svobodné Waldorfské školy. Toto sdružení nadšenců se zformovalo kolem erudovaného pedagoga Mgr. Pavla Lišky, který svými pedagogickými výsledky a schopnostmi získal maximální důvěru rodičů toužících po alternaci stávajícího školství. Metody práce se v průběhu existence školy osvědčily v podobě výsledků, kterých studenti dosahovali.

Počet studentů: 149

V historii, v době, kdy se ještě prováděly žebříčky úspěšnosti škol, přepočítávané i na počty žáků, zaujala škola čelní postavení v republice (1. a 2. místo mezi všemi gymnázii), v úspěšnosti při přijímání na vysoké školy a řešení předmětových soutěží (olympiád). Zároveň studenti jsou úspěšní i při srovnávacích celostátních testech, kde se prověřuje úroveň standardů stanovených vzdělávacím programem gymnázia. V roce 2011 byla škola vyhodnocena jako druhé nejlepší gymnázium v kraji z hlediska maturitních výsledků.

• Svobodná chebská škola, Základní škola a gymnázium Cheb
  • Jánské náměstí 15, 35002 Cheb