Gymnázium Jiřího Ortena Kutná Hora

Gymnázium Jiřího Ortena je všeobecně vzdělávací škola. Žáci mohou dospět k maturitě buď v osmiletém, nebo čtyřletém studijním oboru. Svým působením chce GJO v žácích vybudovat předpoklady pro to, aby byli v dnešním dynamickém světě profesně konkurenceschopní. Sídlí v jedné z nejmodernějších školních budov v Česku a nachází se v poklidné čtvrti na okraji Kutné Hory.

Gymnázium Blovice

Škola je jediným zařízením svého druhu v okrese Plzeň - jih. Již téměř 50 let poskytuje vzdělání dětem ze široké spádové oblasti.

Gymnázium Broumov

Gymnázium Broumov je škola s všeobecným zaměřením, jejímž cílem je podpora všestranného rozvoje žáků, motivace k celoživotnímu učení, výchova k tvořivému myšlení, logickému uvažování a řešení problémů. Dalším cílem školy je motivovat žáky ke studiu na vysoké škole a k tomuto studiu je připravovat.
     Prioritou je budovat školu se spokojenými žáky a jejich učiteli a profesionalizovat práci učitelů a žáky chápat jako klienty školy.

Slezské gymnázium Opava

Slezské gymnázium je školou, která nabízí čtyřleté studium zakončené maturitní zkouškou. Ač jde o školu poměrně mladou, má v nejen v Opavě, ale i v blízkém okolí pevnou pozici a pozitivní pověst. Školní vzdělávací program s názvem „V čase a prostoru se neztratíme“ nabízí studentům pestrý rejstřík volitelných předmětů, důraz je také kladen na studium cizích jazyků.

Gymnázium Česká Třebová

Gymnázium Česká Třebová, sídlící v nádherné a architektonicky cenné budově, je škola s příjemnou atmosférou a přátelským prostředím. Naši studenti se vzájemně znají a dokáží si pomáhat. Jsou úspěšní v mnoha soutěžích a projektech a škola je na ně velmi pyšná. Studenti jsou připravováni k dalšímu studiu na vysokých školách humanitního i přírodovědného zaměření. Škola je v okolí výjimečná rozsahem spektra nabízených jazyků a šíří mezinárodních kontaktů. Přijďte se k nám podívat, budete vítáni.

Gymnázium Žďár nad Sázavou

Gymnázium Žďár nad Sázavou se za 61 let své existence stalo jedním z nejprestižnějších v rámci celého Kraje Vysočina. Za tu dobu jím prošlo více než 5400 studentů, kteří jsou dnes rozeseti po celém světě. Náš cíl ale zůstal stejný, klademe velký důraz na přípravu pro studium na všech typech vysokých škol. Záleží nám také na rozvoji dobrých vzájemných vztahů mezi pedagogy a studenty. Výsledky naší práce se projevují úspěchy studentů na olympiádách, v soutěžích, středoškolské odborné činnosti a především vysokou úspěšností maturantů při přijímacích zkouškách na vysoké školy.

Gymnázium Havlíčkův Brod

Úspěšně fungujeme 280 let, máme na co navazovat.

Výsledky studentů nás řadí k nejlepším školám v regionu.

Formujeme samostatné a svobodné jedince, kteří se zdárně uplatní v současné společnosti.

Gymnázium, Milevsko, Masarykova 183

Gymnázium v Milevsku zahájilo svoji činnost v září 1953. Každý rok se otevírá jedna třída studia 6letého a jedna 4letého.

Nabízíme: ÚSV ukončené maturitou.  Vyučujeme ANJ, NEJ a RUJ. Všichni žáci studují dva cizí jazyky. Dotace hodin a široký výběr volitelných předmětů umožňují studentům velmi dobrou přípravu na všechny typy VŠ. Úspěšnost přijetí na VŠ se pohybuje okolo 90 %. (u víceletého studia je ještě o něco vyšší).  Pro nové studenty připravujeme adaptační kurz.