Gymnázium Broumov

Gymnázium Broumov je škola s všeobecným zaměřením, jejímž cílem je podpora všestranného rozvoje žáků, motivace k celoživotnímu učení, výchova k tvořivému myšlení, logickému uvažování a řešení problémů. Dalším cílem školy je motivovat žáky ke studiu na vysoké škole a k tomuto studiu je připravovat.
     Prioritou je budovat školu se spokojenými žáky a jejich učiteli a profesionalizovat práci učitelů a žáky chápat jako klienty školy.

Gymnázium Jiřího Ortena Kutná Hora

Gymnázium Jiřího Ortena je všeobecně vzdělávací škola. Žáci mohou dospět k maturitě buď v osmiletém, nebo čtyřletém studijním oboru. Svým působením chce GJO v žácích vybudovat předpoklady pro to, aby byli v dnešním dynamickém světě profesně konkurenceschopní. Sídlí v jedné z nejmodernějších školních budov v Česku a nachází se v poklidné čtvrti na okraji Kutné Hory.

Gymnázium Blovice

Škola je jediným zařízením svého druhu v okrese Plzeň - jih. Již přes 50 let poskytuje vzdělání dětem ze široké spádové oblasti. Pyšní se již 3 tituly Gympl roku v Plzeňském kraji a v rámci ČR se již umístila na 2. a 4. místě.

Katolické gymnázium Třebíč

Katolické gymnázium Třebíč je všeobecné církevní gymnázium s čtyřletým a osmiletým oborem vzdělávání, jehož zřizovatelem je Biskupství brněnské.

www.kgtrebic.cz

Gymnázium pod Svatou Horou Příbram

Jsme malá škola zaměřená na živé jazyky s certifikovanou výukou některých předmětů v cizím jazyce, individuálním přístupem, silnou divadelní tradicí a pestrou nabídkou školních i mimoškolních akcí.

Purkyňovo gymnázium, Strážnice

Jsme Fakultní škola Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze a partnerská škola Cambridge P.A.R.K.  Získali jsme status školy spolupracující s Mensou. Jsme držiteli  prestižního titulu EKOŠKOLA již počtvrté. Obrovským úspěchem  bylo získání dvou 1. míst v celostátním kole SOČ , pod vedením VŠ pedagogů MU v Brně a našich vyučujících a 1.místo v mezinárodní Dějepisné soutěži studentů gymnázií v Chebu pod záštitou Senátu PČR.

Gymnázium, Milevsko, Masarykova 183

Gymnázium v Milevsku zahájilo svoji činnost v září 1953. Každý rok se otevírá jedna třída studia 6letého a jedna 4letého.

Nabízíme: ÚSV ukončené maturitou.  Vyučujeme ANJ, NEJ a RUJ. Všichni žáci studují dva cizí jazyky. Dotace hodin a široký výběr volitelných předmětů umožňují studentům velmi dobrou přípravu na všechny typy VŠ. Úspěšnost přijetí na VŠ se pohybuje okolo 90 %. (u víceletého studia je ještě o něco vyšší).  Pro nové studenty připravujeme adaptační kurz.

Gymnázium Třebíč

Gymnázium Třebíč je střední školou poskytující všeobecné vzdělání ve dvou studijních programech - osmiletém a čtyřletém. Má dlouhou tradici, bylo založeno již v roce 1871. Naši studenti dosahují vynikajících výsledků, úspěšně studují na prestižních univerzitách a nacházejí uplatnění v profesním životě. Škola se zaměřuje na rozvoj komplexní osobnosti studentů, klade důraz jak na jejich jazykovou vybavenost, tak na rozvoj odborných znalostí a dovedností v přírodovědných i humanitních oborech.