Gymnázium Chotěboř

Škola se 100 letou tradicí. Dva obory vzdělání: 4leté všeobecné gymnázium a 8leté studium - pro žáky po 5. třídě základní školy. Od roku 2010 nový pavilon tělesné výchovy se 2 tělocvičnami (40 x 20 metrů a 18 x 10) a posilovnou, 3 nové moderní učebny. Výborné uplatnění absolventů na prestižních vysokých školách v ČR i v zahraničí. Široká nabídka volitelných předmětů pro specializaci studentů. Pestrá nabídka volnočasových aktivit, především v oblasti ekologie, společenských věd a sportu.

Škola poskytuje úplné střední vzdělání a úspěšným ukončením studia dle vyhlášky MŠMT ČR č. 442/91 Sb. získá absolvent maturitu. Cílem vzdělávací koncepce školy je vytváření profilu absolventa všeobecně vzdělaného s individuálním zaměřením na předměty, které bude uplatňovat při studiu na vysoké škole, nebo při jiné formě dalšího vzdělávání. Individuální zájem žáků je zajišťován volbou volitelných předmětů v posledních dvou ročnících studia.

WWW: www.gch.cz
Facebook: https://www.facebook.com/gchofc/
Počet přihlášených: 45
Počet zapsaných: 30