Gymnázium Židlochovice, příspěvková organizace

Školu nedělají jen lavice

Je to o lidech. Možná tu potkáš kamarády na celý život.

U nás nikdy nebudeš jen číslo

Každý jsme osobnost. Snažíme se ke každému přistupovat individuálně.

Víme, že maturitou to nekončí

Jsme rádi, když se k nám po maturitě vracíte. Jsme vaši a vy jste naši.

WWW: https://gymnzidlo.cz/

Proč Gymnázium Židlochovice

Jaká jsme škola?

Jsme osmileté gymnázium, v každém ročníku je jedna třída. Všichni se známe a máme k sobě blízko. Vzděláváme se v přátelském prostředí. Ke škole patří i pěkná zahrada, kterou často využíváme. Záleží nám na tom, abychom se všichni ve škole cítili dobře.

Kam směřujeme?

Snažíme se efektivně podporovat a rozvíjet talent každého žáka. Naším cílem je vést studenty k tvořivému myšlení, řešení problémů a otevřené komunikaci. Chceme rozvíjet smysl pro zodpovědnost za sebe, za své postoje a povinnosti, ale také utvářet vztahy k okolí, učit se toleranci. Připravíme tě ke studiu na vysoké škole tak, abys neměl problém zvládnout všechny své povinnosti a úspěšně vystudoval vybraný obor.

A co já? Jak toho dosáhnu?

Chceme, abys dokázal fungovat v současném světě, ať už si vybereš jakékoliv povolání. Budeš se učit spolupracovat v týmu, vyhledávat a ověřovat informace, pozorovat a objevovat, chápat souvislosti a umět je použít v praxi. I ty můžeš být spolutvůrcem prostředí, které ti umožní růst a poskytne odrazový můstek do dalšího života.