Katolické gymnázium Třebíč

Katolické gymnázium Třebíč je všeobecné církevní gymnázium s čtyřletým a osmiletým oborem vzdělávání, jehož zřizovatelem je Biskupství brněnské.

www.kgtrebic.cz

Počet přijímaných do prvního ročníku: 60
Počet studentů: 322

Studijní programy/obory: (název, forma studia, titul)

Gymnázium

Gymnázium osmileté Prezenční studium
Gymnázium čtyřleté Prezenční studium

Dny otevřených dveří

31. 1. 2017

Přijímací řízení

Jednotná státní přijímací zkouška, body jsou udělovány také za prospěch a mimoškolní aktivity (úspěšná účast v soutěžích).

Škola klade důraz na výuku cizích jazyků (výuka druhého jazyka už od primy, konverzace s rodilým mluvčím, týdenní intenzivní kurzy AJ a NJ a v rámci volitelných předmětů studium latiny) a na etický a osobnostní růst studentů (mj. v rámci předmětu strategie osobnostního rozvoje, etika, náboženství a pořádáním třídních teambuildingů). Škola umožňuje plnohodnotnou humanitní i přírodovědnou profilaci studentů podle jejich zájmu a volby dalšího studia na vysoké škole, což je dáno rovnoměrnou hodinovou dotací všech všeobecně vzdělávacích oborů a dále bohatou nabídkou volitelných předmětů. Při studiu se využívá také e‑learnigová forma sdílení výukových materiálů a testování. Žáci jsou přijímáni ke studiu podle svých schopností a vědomostí na základě výsledků přijímacích zkoušek a hodnocení na vysvědčení ze základní školy bez rozdílu vyznání.

Katolické gymnázium vychází z křesťanských hodnot, podporuje individualitu, toleranci, vzájemné pochopení a kritické myšlení. K důležitým cílům školy patří napomáhat žákům, aby uměli plnohodnotně žít svůj život, stali se osobnostmi vědomými si vlastní lidské důstojnosti a dokázali se flexibilně uplatnit ve společnosti. Klade důraz na přátelskou atmosféru a dobré mezilidské vztahy nejen mezi pedagogy navzájem, ale i mezi učiteli a žáky a žáky navzájem.

Studentům je nabízen bohatý výběr volnočasových aktivit (studentský klub Halahoj, sportovní kroužky – florbal, fotbal, volejbal, basketbal, jazykové kroužky – angličtina, němčina, ruština, italština, španělština, čínština, biblická hebrejština, starořečtina, chemický kroužek, recitační kroužek, víkendové a prázdninové pobyty, výměnné pobyty v zahraničí, mezinárodní projekty). Studenti mají možnost účasti na mši svaté a na pravidelných duchovních obnovách.

Areál školy tvoří 12 kmenových tříd, 5 tříd pro dělenou výuku, specializované odborné učebny (10 interaktivních), laboratoř chemie, 2 učebny IVT, venkovní učebna, vlastní travnaté hřiště a moderní tělocvična. Nejlepší studenti mohou využít prospěchového stipendia. Stravování je zajištěno v centrální školní jídelně.

• Katolické gymnázium Třebíč
  • Otmarova 30/22, 674 01 Třebíč