Gymnázium U Libeňského zámku, Praha 8

Gymnázium patří k jedněm z nejstarších (založeno 1909) a největších (kapacita 570 žáků) v Praze. Je fakultní školou Pedagogické a Přírodovědecké a fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Současný pedagogický sbor je vyvážený, stabilní a tvoří ho 32 plně aprobovaných učitelů. Spojení dvou principů – úcta k tradičním hodnotám a schopnost kriticky přijímat nové podněty – vede k trvale výborným výsledkům.

WWW: gulz.cz
Facebook: https://www.facebook.com/gulzaci
Počet přihlášených: 310

Všeobecné zaměření

Gymnázium má všeobecné zaměření. Od 3. ročníku se mohou žáci specializovat v rámci volitelných předmětů na informatiku a matematiku, přírodovědné předměty, společenskovědní předměty a na jazyky. Vyučujeme angličtinu, španělštinu, němčinu, ruštinu a latinu, nabízíme přípravu na složení mezinárodně uznávaných zkoušek (např. Cambridge English First). Škola se zapojuje do mezinárodních i národních projektů.

Technické zázemí je na vysoké úrovni (projektory, interaktivní tabule, počítačové učebny, tabletová učebna, odborné učebny chemie, fyziky, biologie, zeměpisu a společenských věd, chemická a biologická laboratoř). K dispozici je také tělocvična, multimediální studovna, moderní jídelna a školní bufet. Pravidelně organizujeme lyžařské a sportovně-turistické kurzy. Žáci prvních ročníků se účastní asistovaného adaptačního kurzu. Pro zájemce pořádáme pobyty v zahraničí. Žáci se pravidelně účastní: Pražský model OSN, Eurorebus, předmětové olympiády, výukové programy, diskuze s odborníky a významnými osobnostmi, charitativní akce apod.; jsou úspěšní i ve sportovních soutěžích pražských škol. Škola vychází vstříc žákům se speciálními vzdělávacími potřebami.  Nabízí možnost využití tlumočníků na třídních schůzkách pro rodiče žáků cizinců. Škola má svůj pěvecký sbor a divadelní kroužek.

Budova gymnázia se nachází v místě s dobrou dopravní dostupností  do všech částí Prahy i okolí. Areál školy je situován v klidném prostředí, obklopený parkem, sportovišti, historickými budovami libeňského zámku a sokolovny.

• Gymnázium U Libeňského zámku, Praha 8
  • U Libeňského zámku 1, 180 00 Praha 8 Praha