Gymnázium Christiana Dopplera Praha 5

Gymnázium Christiana Dopplera nabízí čtyřleté a osmileté studium zakončené maturitní zkouškou. Ve čtyřletém studiu otvíráme vždy jednu třídu zaměřenou na matematiku s rozšířenou výukou fyziky a informatiky. Osmileté studium lze absolvovat buď ve třídě jazykové, nebo matematické. V jazykových třídách se navazuje na znalosti anglického jazyka ze základní školy, jako další jazyky jsou vyučovány jazyk německý, francouzský či ruský.

Všechny předměty vyučují plně aprobovaní učitelé. Naši žáci s úspěchem reprezentují školu na nejrůznějších soutěžích, olympiádách a turnajích. Pro žáky ZŠ připravují ti naši soutěže vlastní. Jedná se o Dopplerovu vlnu, Pražskou střelu a FYGYZ.

V předposledním a posledním ročníku se připravují žáci formou volitelných seminářů, jichž mají širokou nabídku, nejen na maturitní zkoušku, ale především na vysokoškolské studium.

Gymnázium Christiana Dopplera je fakultní školou Přírodovědecké a Matematicko- fyzikální fakulty UK. Spolupracujeme však i s dalšími vysokými školami a institucemi, jako jsou AV ČR, ČVUT, PEDF UK.

Klademe důraz na příjemné prostředí a kvalitní zázemí pro žáky i učitele.

Přijďte studovat k nám.

• Gymnázium Christiana Dopplera Praha 5