Gymnázium Václava Hlavatého Louny

Cílem gymnázia je samozřejmě především příprava žáků k dalšímu studiu a jejich úspěšnost u přijímacích pohovorů na vysoké školy. Oprávněně se může naše škola v této oblasti chlubit. V roce 1997 byla hodnocena na 2. místě mezi gymnázii v Ústeckém kraji, v následujících letech se počty přijímaných na vysoké školy stále pohybovaly kolem 70% z přihlášených, v roce 2005 dokonce dosáhly hodnoty 85%.

Naši žáci získávají řadu úspěchů v různých soutěžích a olympiádách, četní studenti skládají jazykové zkoušky s příslušnými certifikáty. K největším úspěchům patří soutěžní výsledky několika žáků. Ladislav Prošek (maturit. roč. 2000) zvítězil v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti i v Mezinárodní soutěži programování, díky čemuž mu byl umožněn studijní pobyt v USA. Studentky Pavla Umhöhová a Eva Šmidrkalová se s prací „Využití fluorescence pro studium fotosyntézy“ rovněž probojovaly do celostátního kola soutěže SOČ a v roce 2002 reprezentovaly Českou republiku na mezinárodní přehlídce středomořských projektů v Maroku. Je to ovšem zároveň závazek do budoucna – udržet tuto úroveň a obstát v rostoucí konkurenci.

• Gymnázium Václava Hlavatého Louny
  • Louny