Gymnázium, Třinec, příspěvková organizace

Gymnázium, Třinec, příspěvková organizace nabízí kvalitní všeobecné vzdělání ve dvou oborech: osmileté studium pro žáky 5. tříd a čtyřleté studium pro žáky z 9. tříd. Gymnázium poskytuje stravování ve školní jídelně, která nabízí volbu ze dvou jídel. Na škole se učí čtyři jazyky, a to angličtina, němčina, ruština a španělština. Během studia existuje možnost výjezdu do zahraničí.

WWW: www.gymtri.cz
Facebook: https://facebook.com/gymtri.cz
Instagram: gymtricz
Počet přihlášených: 192
Počet zapsaných: 90
Počet studentů: 478

Dny otevřených dveří

Předpokládaný počet přijímaných uchazečů

Kód a název oboruDélka vzděláváníForma vzděláváníPočet uchazečů
79-41-K/41 Gymnázium4 rokydenní60 uchazečů
79-41-K/81 Gymnázium8 letdenní30 uchazečů

Kritéria přijímacího řízení

Termíny jednotné přijímací zkoušky

• Čtyřleté studium: 13. a 14. dubna 2023
  • Osmileté studium: 17. a 18. dubna 2023
  • Náhradní termín pro všechny obory: 10. a 11. května 2023

Třinecké gymnázium poskytuje nejen výborné studijní podmínky, jako jsou moderně vybavené učebny, wi-fi v celé budově, možnost kopírování studijních materiálů, školní klub, ale zejména kvalitní přípravu k maturitní zkoušce i ke studiu na kterékoli vysoké škole. O tom svědčí již tradičně vysoké procento úspěšnosti našich absolventů u přijímacího řízení na VŠ a VOŠ.
Za úspěchy našich žáků nestojí jen jejich svědomitá práce, ale i obětavý přístup pedagogů, kteří poskytují konzultace a připravují žáky na soutěže a olympiády.
Škola nezapomíná ani na volnočasové aktivity. K dispozici je posilovna, stolní tenis, pravidelně jsou organizovány školní sportovní turnaje. Dlouholetou tradici má také školní pěvecký sbor. Zejména žáci nižšího gymnázia rádi navštěvují kroužek programování robotů LEGO MINDSTORMS.
K výhodám naší školy bezesporu patří také její výhodná poloha, autobusová i vlaková zastávka se totiž nacházejí v blízkosti školy.