Gymnázium, Rumburk, Komenského 10, příspěvková organizace

Gymnázium Rumburk zahájilo letos už 108. školní rok, sídlí v nádherné secesní budově v nejsevernějším cípu republiky. Přestože není velkou školou (v současnosti má 8 tříd osmiletého a 7 tříd čtyřletého studia, což znamená asi čtyři stovky studentů), má už téměř čtyři a půl tisíce úspěšných absolventů. Jako jedno z 16 pilotních gymnázií v republice se pyšníme kvalitním školním vzdělávacím programem, který jsme vytvořili ve spolupráci s Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

WWW: http://www.gymrumburk.cz/

Škola má všeobecné zaměření, podle ŠVP si ale studenti volí konkrétní náplň studia výběrem ze čtyř bloků: matematicko-technického, přírodovědného, humanitního a jazykového. Kromě běžné výuky nabízíme velké množství volitelných předmětů a kroužků, naši studenti mají možnost získat DSD diplom (mezinárodně uznávaná certifikovaná zkouška z německého jazyka). Pravidelně se zapojujeme do mezinárodních projektů (v současné době např. Lanterna Futuri, POL&IS a Comenius), organizujeme mezinárodní studentské výměny. Naši studenti běžně bodují i v krajských a celostátních kolech nejrůznějších soutěží jak naukových, tak sportovních. Máme vlastního školního psychologa, stabilní a kvalifikovaný tým pedagogů.