preview

Střední škola, základní škola a mateřská škola da Vinci

Video

V roce 2019 absolvovali gymnázium první maturanti, zároveň také absolvovali základní školu žáci, kteří v ní strávili celou povinnou školní docházku.

Dobré jméno školy a výborné podmínky pro vzdělávání potvrzuje skutečnost, že kapacita mateřské i základní školy je téměř naplněna, výrazně vzrůstá zájem o studium na gymnáziu, na které nastupují i mnozí absolventi základní školy da Vinci. Tým školy je stabilní a svůj čas věnuje neustálému zlepšování výuky.

Kde studovat po střední škole?

Stačí se podívat jedním klikem do brožury Absolvent.cz

brochure

Nebo se podívejte na sociální stránky školy

WWW: https://www.skoladavinci.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/skoladavinci
Instagram: https://www.instagram.com/skoladavinci/
Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=_qy5QNxAxeM
Zaměření školy: Gymnázium
Typ školy: Soukromá
Bezbariérový přístup: Ne

Studijní programy/obory: (název, forma studia, titul)

Gymnázium 4leté

Podrobné informace o škole

Jak jsme začínali

Příběh školy da Vinci se začal psát někdy v roce 2007 v hlavě Jitky Rudolfové (Lukešové). Přestože vystudovala ekonomii, zajímala se o různé vzdělávací směry, zejména pak alternativní přístupy ke vzdělávání. Motivem a inspirací pro ni byly její vlastní děti. Hledání nakonec vyústilo v roce 2009 v založení vlastní, tak trochu jiné, mateřské školy. Po roce provozu školky v pražské Hostivaři se sice podařilo získat akreditaci pro novou základní školu, ale zároveň se mateřská škola dostala do finanční tísně, a hrozil krach projektu. Přes tyto úvodní překážky se ale Jitka nevzdala. Ve své snaze měla velkou oporu ve svém tehdejším manželovi, Martinu Lukešovi. Pro další rozvoj školy se stalo klíčové jejich setkání s úspěšným podnikatelem Janem Červinkou a jeho partnerkou Janou Vlachovou. Jan Červinka poskytl škole nejen potřebné finanční zázemí, ale i svoje zkušenosti a náhledy, které významně pomohly dalšímu rozvoji školy. Jana zase Jitce v začátcích velmi pomohla se zařizováním a vybavováním samotné školní budovy. 

Zakladatelé se společně domluvili, že chtějí vytvořit takovou školu, která dětem poskytne dostatek prostoru rozvíjet talent podle jejich přirozených potřeb. Jejich spolupráce rychle vyústila v roce 2010 v otevření školy v Dolních Břežanech, kdy začala fungovat mateřská škola a spojená první a druhá třída základní školy.

Diskuze