Gymnázium a základní umělecká škola Šlapanice, příspěvková organizace

Státní Gymnázium ve Šlapanicích bylo založeno 1. 9. 1993 jako osmileté se všeobecným zaměřením. Škola poskytuje úplné střední vzdělání ukončené maturitní zkouškou. Vzdělávacím cílem tohoto typu školy je kvalitní příprava žáků ke studiu na vysokých školách. V učebních plánech gymnázia je zachována vyváženost humanitních a přírodovědných předmětů. Cílová kapacita školy je 260 studentů, v ročnících studuje vždy jen jedna třída po 30 studentech.

WWW: https://gympl.gslapanice.cz/

Prvním cizím jazykem v primě je angličtina, od sekundy začínají studenti výuku druhého cizího jazyka (němčiny nebo francouzštiny). Od tercie studentům přibývá informatika a výpočetní technika, od kvinty latina nebo ruský jazyk. Pro vyšší ročníky je nabídka rozšířena o deskriptivní geometrii, konverzace v cizích jazycích a dějiny umění. Škola je zapojena do mezinárodních projektů, pořádá lyžařské a letní výcvikové kurzy, výlety a zahraniční jazykové a tematické zájezdy.