preview

Gymnázium, Olomouc - Hejčín, Tomkova 45

Popis

  • Zřizovatelem školy je Olomoucký kraj.

Za 60 let své existence jsme si vydobyli díky svým výsledkům významné místo mezi středními školami, a to nejen v rámci našeho kraje, ale i celé republiky.

Jsme otevřenou, moderní, dynamicky se rozvíjející školou, která připravuje své žáky nejen pro studium na vysoké škole, kam nastupuje téměř 100% absolventů, ale i pro řešení běžných problémů praktického života.

Hlavní předností našich absolventů je samostatné myšlení, tvořivost a adaptabilita.

Velice se vyplácí symbióza čtyřletého a osmiletého studia s šestiletým česko-anglickým studiem. Česká strana obohatila učební osnovy tradičním systematickým přístupem, anglická mimo jiné významně zkvalitnila výuku anglického jazyka na celé škole. Vysoká úroveň výuky jazyků, i díky rodilým mluvčím, již umožnila desítkám studentů získat stipendia na zahraničních středních školách, především v USA a Velké Británii.  

Partnerské vztahy máme s několika evropskými gymnázii ze Švýcarska, Holandska, Španělska, Slovenska a a Maďarska. Naši školu dále pravidelně navštěvují studenti středních škol amerického partnerského města  Owensboro a my posíláme své studenty k nim.  

Jsme partnerskou školou Univerzity Palackého v Olomouci a fakult řady univerzit nejen v rámci České republiky.  

Výuka na škole je plně aprobovaná.  Učitelé jsou motivováni využívat ve výuce moderní výukové prostředky. 

Gymnázium má moderní výukové prostory včetně rozlehlého sportovního areálu.  Klademe důraz na spolupráci s rodiči a všemi sociálními partnery školy.

S kvalitou výchovně vzdělávacího procesu souvisí následující údaje:

  • Areál školy vyniká výhodnou polohou blízko centra města (cca 15 minut pěšky od centra Olomouce) s dobrou dopravní dostupností. Další předností je mimořádně rozlehlý pozemek (cca 2 ha). V areálu jsou umístěna velká parkoviště pro učitele, žáky i další návštěvníky.
  • Škola disponuje čtyřmi budovami, interně označených jako budova A (původní budova Tomkova 45), budova B (přístavba z roku 1997), budova C (Dolní Hejčínská 8), budova D (stravovací areál kuchyně s jídelnou).
  • Součástí školy je rozsáhlý venkovní sportovní areál: travnaté fotbalové hřiště, hřiště na házenou, basketbal, volejbal, vnitřní sportovní areál tvoří dvě velké tělocvičny (TV1, TV2), gymnastický sál a posilovna.
  • Mimo vyučování nabízí škola kapacity sportovního areálu (vnitřní i venkovní) k pronájmu. V případě zájmu kontaktujte správce TV areálu - viz kontakty

Kde studovat po střední škole?

Stačí se podívat jedním klikem do brožury Absolvent.cz

brochure

Nebo se podívejte na sociální stránky školy

WWW: https://www.gytool.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/gytool/
Instagram: https://www.instagram.com/gymnazium_hejc…=cs
Zaměření školy: Gymnázium
Typ školy: Veřejná
Bezbariérový přístup: Ne

Diskuze