Gymnázium Jaroslava Vrchlického, Klatovy, Národních mučedníků 347

V současné době je na škole otevíráno studium čtyřleté, šestileté a osmileté. Škola nemá jako celek žádné speciální zaměření, není tedy prováděno dělení do studijních větví na začátku studia (přírodovědné, humanitní apod.).

Gymnázium  je škola s dlouhou tradicí; bylo založeno roku 1812. V roce 2012 tedy oslavilo 200. výročí svého založení.

Škola na začátku studia nedělí žáky do studijních větví. Výraznější diferenciace výuky podle budoucího zaměření studenta je dosaženo daleko lépe rozsáhlou nabídkou volitelných předmětů, v posledních letech studia bohatě hodinově dotovaných. Proto spolu s žádaným všeobecným rozhledem poskytuje škola širokou možnost přípravy podle konkrétního zaměření studenta (přírodovědného, technického, humanitního apod.).

Výsledkem tohoto systému vzdělávání je takřka 100% úspěšnost našich studentů při maturitě a stejně tak i při přijímání na zvolené vysoké školy.

WWW: https://www.klatovynet.cz/gymkt/default.asp

Mezi naše priority patří:

• využití moderních technologií ve výuce (počítače, tablety, multimediální učebny aj.)
  • nejširší nabídka jazyků v regionu, vysoká úroveň jejich výuky a složení mezinárodně platných zkoušek
  • široká nabídka volitelných a nepovinných předmětů sloužících k profilaci studentů
  • všestrannost, nabídka sportovních aj. kroužků, podmínky pro studium sportovců, školní klub, kulturní aktivity
  • udržování výborných výsledků a tedy hodnocení školy jako jedné z nejlepších v kraji