preview

Gymnázium Moravský Krumlov, příspěvková organizace

Popis

Přemýšlíš o studiu na gymnáziu? V tom případě jsi tady správně. Gymnázium Moravský Krumlov má v regionu výborný zvuk, je partnerskou školou Skupiny ČEZ, Cambridge P.A.R.K a DofE, Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Pravidelně realizuje projekt DO SVĚTA, díky kterému poznáš krásy Rakouska. Zdejší školní projekty získaly opakovaně certifikát Světová škola. Jako student se můžeš také zapojit do projektu EXTRA TŘÍDA a zkvalitnit tak např. Tvé okolí.

Možná Tě ale více zajímá, jestli se od nás dostaneš na vysokou školu? I v tomto případě jsi tady velmi správně, protože naše kvalitní příprava zaručuje více než 95% úspěšnost přijatých absolventů na vysoké školy a univerzity

Jsi nadaná/nadaný, věnuješ se sportu na vysoké úrovni, či máš zdravotní obtíže? Naše gymnázium Ti vytvoří individuální vzdělávací plán, díky kterému zvládneš všechny předměty, stejně tak i maturitní zkoušku. 

Na bývalé škole Tvůj hlas nebyl slyšet? Chtěla/chtěl bys aktivně zasahovat do dění na naší škole? Nejsme budovou plnou anonymních studentů, naopak se známe velmi dobře, což je naší velkou výhodou oproti jiným gymnáziím. Tvé návrhy budeme brát vážně a Ty je můžeš prosadit díky fungujícímu studentskému parlamentu, který spolupracuje přímo s ředitelkou školy. Každý z našich učitelů k Tobě bude přistupovat jako k jedinečné osobnosti a pomůže Ti objevit, v čem jsi nejlepší. 

Máš chuť soutěžit a vyhrávat? Studenti Gymnázia Moravský Krumlov jsou dlouhodobě velmi úspěšní v předmětových olympiádách (fyzika, dějepis, matematika, anglický jazyk, český jazyk, chemie, biologie) a v soutěžích pro středoškolské studenty (např. Dějepisná soutěž gymnázií České a Slovenské republiky). Zvítězili jsme v renomované celostátní fyzikální soutěži “Vím proč!“, kterou pořádá společnost ČEZ, a. s. V dalším roce jsme v konkurenci gymnázií celé České republiky skončili ve stejné soutěži druzí. Mezi naše další úspěchy patří např. titul “Česká hlavička“ (1. místo v celostátní soutěži pro nadané studenty). 

Určitě se spolu shodneme na tom, že znalost cizích jazyků je dnes zcela klíčová. Proto máš u nás kromě standardní výuky angličtiny a němčiny možnost připravit se na složení mezinárodních zkoušek z angličtiny, a to na úrovni B1 (PET) a B2 (FCE) pod záštitou Cambridge English. Pravidelně využíváme zahraniční lektory a rodilé mluvčí. A protože to s cizími jazyky myslíme vážně, můžeš u nás studovat také francouzštinu, ruštinu a latinu. 

Nemusíš se však bát, že bys v rámci výuky zůstala/zůstal pouze v Moravském Krumlově. Díky partnerství s vysokými školami (Karlova univerzita, Masarykova univerzita, VUT Brno, MendelU) Tě čeká spousta zajímavých exkurzí. Těšit se však můžeš také na výlety za kulturou, sportem (lyžák v Rakousku) a jazykem (Rakousko, Německo, Velká Británie, jižní Evropa). Důvodů, proč studovat naše gymnázium, je mnohem víc. Přijď je objevovat mezi nás a poznej školu, která Tě připraví na budoucnost.

Kde studovat po střední škole?

Stačí se podívat jedním klikem do brožury Absolvent.cz

brochure

Nebo se podívejte na sociální stránky školy

WWW: https://www.mkgym.cz/
Facebook: Gymnázium-Moravský-Krumlov https://ww…67/
Instagram: gmk_info
Zaměření školy: Gymnázium
Typ školy: Veřejná
Bezbariérový přístup: Ne

Studijní programy/obory: (název, forma studia, titul)

Čtyřletý obor

Šestiletý obor

Podrobné informace o škole

Řekli naši studenti:

„U nás zažiješ spoustu zábavy, hodně se naučíš a vzdělávání tě bude bavit!“
Zuzana Stuchlíková, 2.A

„Jistě nemluvím jen za sebe, když řeknu, že mě školní divadelní soubor velmi baví. Je příjemným zpestřením výuky. Líbí se mi uvolněná atmosféra, která mezi námi panuje. Zároveň je to místo, kde se zbavíte nervozity a trémy a kde získáte znalost toho, jak vystupovat před lidmi. Naučíte se mluvit nahlas a zřetelně, zdokonalíte práci v týmu, rozvinete svoji kreativitu a volné působení vaší fantazie. Také v sobě můžete objevit vlohy a vlastnosti, o kterých jste doposud neměli ani tušení. A co víc? Stanete se součástí skvělé party lidí se smyslem pro humor.“
Kateřina Hanzlová, 1.A

„Asi můžu mluvit za celý tým, a říct, že nás projekt "Soutěž a tvoř s 3D tiskem a laserem" bavil. Díky tomuto projektu jsme nasbírali spoustu zkušeností, které jsou potřebné právě k výrobě podobně složitých modelů a jistě se budou hodit i v budoucnu.“
Antonín Stix a Ondřej Kadlec, Kvarta

„Nakonec nás přišel pozdravit i pan Roman Havlín ředitel jaderné elektrárny Dukovany, a my dostali diplom za absolvování Jaderné maturity. Tuto zkušenost hodnotím velice pozitivně, celá stáž byla velice zajímavá, bavila mě a dozvěděla jsem se zde spoustu nových věcí o jaderné energetice a její budoucnosti.“
Adéla Řezáčová, Kvinta

Diskuze