Gymnázium, Praha 6, Nad Alejí 1952

Gymnázium Nad Alejí vzniklo v r.1984. Mezi pražskými gymnázii si získalo dobrou pověst školy, která – ačkoliv se opírá o tradicí ověřený model náročné střední školy – je otevřená všemu novému a proměňuje se podle potřeb studentů.

WWW: alej.cz
Počet přihlášených: 567
Počet zapsaných: 90
Počet studentů: 600
Počet absolventů od roku založení: 3300

79-41-K/41 Gymnázium

Gymnázium Prezenční studium

79-41-K/81 Gymnázium

Gymnázium Prezenční studium

Přijímací řízení

Ve školním roce 2021/2022 budou na našem gymnáziu otevřeny dvě primy osmiletého studia (přihlášku mohou podat pouze žáci pátých tříd základní školy) a jeden první ročník čtyřletého studia s návazností anglického jazyka (přihlášku mohou podat žáci devátých tříd základní školy, odpovídajícího ročníku víceletých gymnázií a také ti, kteří ukončili povinnou školní docházku). V přijímacím řízení na jaře 2021 budeme vycházet z platné legislativy (testy CERMATu z matematiky, českého jazyka, ve čtyřletém oboru rovněž vlastní test z anglického jazyka).

Naše škola je všeobecně zaměřené čtyřleté i osmileté gymnázium, které především připravuje studenty k vysokoškolskému studiu (úspěšnost absolventů při přijímacím řízení na vysoké školy je stabilně vysoká) a nabízí rozšířený program v anglickém jazyce s možností vykonat v průběhu studia mezinárodně platné cambridgeské zkoušky různého stupně (FCE, CAE).