Sportovní gymnázium, Pardubice, Dašická 268

Gymnázium čtyřleté, Gymnázium osmileté

čtyřleté studium 79-41-K/41 Gymnázium Prezenční studium
osmileté studium 79-41-K/81 Gymnázium Prezenční studium

Jsme partner pro kvalitní vzdělání. Naším krédem je vstřícnost a otevřenost – jasná pravidla – partnerství – kreativita – kvalita – tradice.

Na našem gymnáziu studuje ve 24 třídách více než 700 žáků. Čtyřleté studium zahrnuje 8 tříd, osmileté studium 16 tříd.  Studenty vyučuje 63 učitelů. Gymnázium Dašická je nejstarší pardubické gymnázium, založené v roce 1910.

Pro koho jsme?

Jsme tu pro všechny, kteří chtějí

• studovat a rozvíjet svůj talent v jazycích, humanitních oborech, přírodních vědách, matematice i sportu;
  • uplatnit svou kreativitu a nadání;
  • být úspěšní ve studiu i ve sportu zároveň;
  • co nejlépe odmaturovat a dostat se na prestižní vysokou školu, kterou dostudují.

Výuka v 1. a 2. ročníku čtyřletého studia a 5. a 6. ročníku osmiletého studia je všeobecná, aby žáci získali základní znalosti ve všech předmětech. Ve 2. ročníku čtyřletého studia a odpovídajícím 6. ročníku osmiletého studia si žáci vybírají volitelné předměty, které absolvují v předmaturitním a maturitním ročníku. V předmaturitním ročníku mají celkem 4 hodiny seminářů ve 2 předmětech a v maturitním ročníku celkem 10 hodin seminářů ve 4 předmětech. V těchto volitelných předmětech se žáci souběžně připravují k maturitní zkoušce, k přijímacím zkouškám na vysoké školy a k následnému vysokoškolskému studiu.

Úspěšnost této koncepce potvrzuje bezproblémové zvládnutí nového pojetí maturitní zkoušky – státní maturity na našem gymnáziu. Naši studenti jsou rovněž velice úspěšní v přijímacích zkouškách na prestižní vysoké školy.